Ettevaatust: restoranide petuskeem!

Kindlasti ei ole ma ainus, kes on mõnes restoranis sattunud pettuste ja valede rägastikku.
Tundub küll, et viisakas asutus, kuid tegelikkuses on tegu tavalise töölisklassi einelauaga, kus serveeritakse tavalist Säästumarketi kaupa maailmaköögi pähe ning küsitakse veel ka hingehinda selle eest!

Olin siis üle pika aja väljas õhtustamas ning teadjam pool soovitas tellida mingisuguseid itaaliapäraseid bruschettasid, kuna need olla linna parimad. Sülg hakkas jooksma, vaimusilmas kangastusid Pisa torn, glamuursed Milaano moelavad, bikiinides Biancad ja Adriannad…
Tellisingi siis bruschettasid.
Mõne aja pärast saabus kelner ja asetas mu ette lauale taldriku, millel oli paar kärbatanud praesaia tomatiga ning soovis siis bon appetit – endal veel siuke õnnis nägu ees, nagu oleks toonud kulda ja kalliskive!
Küsisin siis, et kulla inimene, te eksisite vist lauaga, miks te neid praesaiu mulle toote, ma tellisin bruschettasid ju?
Kelner vastab, et need ongi bruschettad.
Ma ei tahtnud ta valesid ja vassimist kuulata ning kupatasin ta praesaiadega kööki tagasi. Nii loll ma nüüd ka ei ole, et praesaiu ära ei tunne!
Õnneks oli teine kelner lähedal.
Sain esimesest šokist üle, sirvisin menüüd ja põhiroogade alt jäi silma põneva nimetusega praad – Pasta Bolognese, rukola ja krõmpsude krutoonidega.
Jälle kangastus mulle, kuidas ma maagilisi krutoone krõmpsutan, ja kuidas imetabane Pasta Bolognese mu maitsmisnäsasid hellitab, suussulavatest salapärastest rukolatest rääkimata.
Kui kelner saabus mu Pasta Bolognese, rukola ja krõmpsude krutoonidega, siis selgus, et tegelikult on see taldrikutäis p*sarahet – ehk siis hakklihakaste makaronidega, kuhu oli peale visatud törts peterselli ja mõned kuivetunud saiakuubikud!
Kuna kõht oli ka juba tühi, mõtlesin, et ah, p*rse kah, söön ära, ei hakka skandaali tegema!
Siis korraga märkasin, et krutoone polegi!
Hõikasin kelneri tagasi ja küsisin, kus on lubatud krutoonid. K u s o n k r u t o o n i d? Krutoone pole üldse toodud!!! Mis haltuurat te siin teete?! Kes mu krutoonid endale sai??? Kui krutoone mulle kohe ei tooda, helistan Tarbijakaitsesse ja Villu Vanele. Seepeale visati mind restost välja…

Läksin koju ja asusin asja internetist uurima. Selgus, et tegu on massilise petuskeemiga, kus klientidele lausa näkku valetatakse! Nii, kui natuke maalt ja hobusega oled, saad kohe petta!!! Et aga teie petta ei saaks, siis koostasin sellise nimekirja, kust saate vaadata, mida restoranis tellite ja mida selle asemel tegelikult saate. Kindlasti printige see nimekiri ka välja ja võtke järgmine kord restosse kaasa!

Söögid:
bruschetta – praesai tomatiga
ciabatta – sepik
quiche – pirukas
faijta – praeleib lihaga
nacho – kuivikud
baquette – Kirde sai
panini – võileib
krutoon – saiakuubik
pesto – toores juurviljasalat
pasta – makaronid
ravioolid – makaronid
tagliatelle – makaronid
penne – makaronid
ricotta – kodujuust
tortellini – pelmeenid
mozarella – juust
mascarpone – sulatatud juust ehk merevaik
gratään – kartulipuder
tofu – s*tt
grissin – küpsis
cous-cous – ühepajatoit
Boeuf a`la tartar – hakkliha munaga
Bolognese – hakklihakaste, rahvapäraselt ka p*sarahe
karree – loomakondid
carpaccio – toores loomaliha
branzino – keedetud kala
ballotiin – kotlett
foie grass – maksapasteet
frikassee – seenesalat
confiti – kompvekid
prosciutto – suitsuvorst
tüümian – petersell
koriander – petersell
rukkola – petersell
basiilik – petersell
rosmariin – petersell
tüümian – petersell
fenkol – sibul

Magustoidud:
Tiramisu – küpsisetort
Crème brûlée – keedukreem (see, mis Moskva saia sees on)
Šerbett – halvaa
Panna cotta – tarretis
Mousse – keeks

Joogid:
Prosecco – Monastõrskaja Izba

Nii et järgmine kord, kui teenidaja teile soovitab, et “härra, te peaksite proovima meie restorani ballotiine – need on le excellence!”, siis saate talle vastu öelda, et “käi p*rse, kotlette saan ma kodus ka!!!”


Allikas: Facebook
 

Lisa oma kommentaar

 

Ämm ja haikala

"Ja siin pildil ujub mu ämm koos haikalaga!" "Ohhoo!!! Ja ei söönudki teda ära?!?!" "Ei, me olime just hotellis lõunatanud, ämmal oli kõht täis..."

Said kõhu täis?

Naine: "Kas sa sõid?"Mees: "Kas sa sõid?"Naine: "Said kõhu täis?"Mees: "Said kõhu täis?"Naine: "Lõpeta mu ahvimine." Mees: "Lõpeta mu ahvimine." Naine: "Ma armastan sind." Mees.[...]