Vello Nelikendkaks annab geniaalset nõu, kuidas Lätist alkoholi tuua

Vaata aga vaata, Maksuamet on viimasel paaril päeval vapsee ära tõusnud ja muudku praalib, et on paljudele ontlikele Eesti kodanikele Lätist alksi toomise eest trahvi ära väänanud. Täitsa plass lugu, et tublisid pereinimesi, spordimehi, kogukonna juhte ning arvamusliidreid nimodi peedistatakse.
Eks kogenud alko-rändurina on tollimehed mindki korduvalt kinni pidanud, kuid mul on kodutöö on korralikult tehtud. Legend välja mõeldud ja kodus laudas lammaste ja sigade peale testitud. Mina etlen, lammas määgib ja siga vaatab kurjalt…ja nii edasi, kuni siga leebelt naeratab ja kärsaga ukse poole viipab, et ah, sõida edasi.

Siin siis mõned soovitused, et kuidas tollimeestele udu ajada ja oma mõnulaadungiga turvaliselt kodusadamasse kruiisida:

1. Jääd 600 liitri šampuse ja vahuveiniga vahele – piirnorm 90 liitrit
Ossa nuga, miukse glamuurse prouaga ma Sugari ööklaabis tuttavaks sain – otse Audrust, üleni H&M’is ning kingakontsad hea rindumuse all lookas. Kutsusin ta šampuse-vanni! No ja vann ka ikka normaalne suur, mitte mingu uusarenduse säästu-kauss.

2. Jääd vahele 200 liitri viinaga – piirnorm 10 liitrit
Köhh-köhhh, lugupeetud tollihärra, gripihooaeg ju, vanaema teeb tervendavaid viinasokke. Vahel viinatrussikuid ja viinapükse ka. Ja näedsa vanaisal on nii tõsine patsill küljes, et viinapuhvaika vaja teha. Sinna vati sisse imbub ikka paar ämbrit korraga ja nii nädal aega jutti!

3. Jääd vahele 1000 liitri õltsiga – piirnorm 110 liitrit
Mis õlu? See on puhas roheline taastuvenergia, mahe-värk noh, EASi toetatud projekt! Monteerisin pissuaari jalgratta dünamo ja nüüd muudkui joon ja kusen, joon ja kusen ning elektrit lippab. Öko-hüdro-elektrijaam, läti keeles õlus-elektrijs-jaams.

4. Jääd vahele 200 pudeli veiniga – piirnorm 90 liitrit
Ega need pudelid pole joomiseks, see on motivatsiooniprogramm mustsõstardele. Panen nad kevadel põõsaste kõrvale mammudele insipratsiooniks, et kui nad tublisti kasvavad, siis et millistesse nooblitesse klaasputlitesse nad välja võivad jõuda!

5. 70 liitrit viina, 500 liitrit õllet, 225 liitrit veini
Ega ma müügiks vii, ikka Erich Kriegerile peaparanduseks.
Tollimees veel küsib murelikult, et tohohoh, kas Erich on haige, et täna nii vähe võtab…


Allikas: Vello Nelikendkaks
 

Lisa oma kommentaar

 

Kas võtame kaks või kolm?!

"Kuidas siis jääb - kas võtame kaks või kolm?!" "Võtaks ikka kolm......" "Milleks? Eile võtsime ju kolm ja üks jäi üle!" "Hea küll, võtame siis kaks!" "Neiuke, andke palun neli[...]