Anekdoot: küsimus perekooli foorumis, millal raha tagasi kantakse, kui tuludeklaratsioon täidetud

meeldib.postimees.ee
Copy
Foto: Pixabay

Autor: anne

"Millal raha tagasi kantakse, kui deklar täidetud?"

Autor: joller

"Sel aastal kantakse need rahad otse ära annetusteks. Sinu oma läheb koerte varjupaigale.

Autor: anne

"Misasja? Koerte varjupaigale - miks ometi? Deklaris ei olnud kuskil sellist kohta, kus pidi kirjutama, kellele annetada tahan ja kas üldse tahan. Miks nii tehakse, ma tahan ikka raha ise saada. Kuidas nad selliseid annetusi teevad ja mille alusel, st mis asutus saab ja kelle rahad - summad ju erinevad, mis inimestele tagasi tulevad. Kuidas niimoodi saab, ma olin selle rahaga ju arvestanud juba.

Autor: m

"Minul oma rahast koerte jaoks pole küll kahju, olin nõus, tegin linnukese sellesse kasti deklaratsioonis."

Autor: anne

"No krt, ma täiega närvis hetkel - kas ma nüüd rahadest ilma? Kuidas nii, mu töökaaslane saab küll raha ikka enda arvele. Miks minu oma kantakse koerte varjupaigale? Kas maksuametisse helistades saab ära tühistada selle ja siiski saan raha enda arvele. Palun seletage???

Autor: mistaikka

"Helista jah ja ütle, et sina pole nõus oma raha annetama....sõima kohe kõvasti:)"

Autor: Tiwity+ kirjavead

"Ja kindlasti ropenda ka, kui eesti keelest puudu tuleb, siis kasuta mahlakat vene keelt...."

Autor: anne

"Helistasin Maksuametisse ja tühistasin oma deklari, nüüd püüan seda uuesti täitma hakata, aga ikka ei leia deklaratsiooni pealt kaste, kuhu linnukesi pean panema nende annetuste kohta. Mulle deklaris öeldakse selgelt lõpus ju, et raha kantakse sellele arvele ja minu konto number. No ma ei saa aru??? Kas võin nüüd deklari ära saata?? Sest maksuametisse ei tahaks enam helistada, nad üsna tigedad ja plärtsusid seal, et hea et te 22. veebruarini ei oodanud, et siis poleks saanud enam tühistada......saadan siis ära või kus need annetuste asjad seal kirjas on? Palun aidake....

Autor: kägu kaks

"Anne, ära tee neist ilalõugadest välja, koerte varjupaikadesse annetamine lõpetati pärast viietuhandetat deklaratsiooni täitmist, kõik mis pärast seda tulid, läksid sama intervalliga edasi, vastavalt siis *kodutud, *narkomaanid, *vanurid, *sünnitusmajad, jne. Kui sa eile või täna deklaratsiooni täitsid, siis väga suure tõenäosusega sinu raha läks Tallinna loomaaeda, Mati Kaalule, eksootilise L-Carolina kukkurlooma ekspeditsiooniks, mida osaliselt toetab ka EL.

Tühistada saab seda küll, kirjaliku taotluse alusel, mis vaadatakse läbi alles aprilli alguses, aga oma tuttavate kogemustest juhtuvalt võin kinnitada, et ega üldiselt sellele hea pilguga ei vaadata ja arvatavasti võivad rakendada järgmisel aastal meetmeid sinu tulude piiramise suhtes.

Autor: m

"Iga panga kaudu ei saagi deklareerida nii, et paned linnukest. Nähtavasti sinu kodupanga kaudu ei saa. Pead minema maksuametisse kohale ja paluma, nad ise teevad su eest ära. aga raha saad siis novembris, sest paberkandjal viidud deklaratsioonid vaadatakse aeglasemalt üle.

Autor: anne

"Krt, mis inimesed te olete? Helistasin uuesti Makuametisse ja küsisin nende annetuste kohta - krt alul ei saadud aru millest ma räägin ja pärast kuulsin vaid tohutut naerupahmakat. Miks te lollitate inimest niiviisi, ei saanud siis mulle öelda, et 22.veebruarist hakatakse raha tagastama. Mul nüüd deklar poolikult täidetud ja ise olen Maksuameti töötajate poolt lolliks tembeldatud. Vastikud, eales ei küsi siit enam midagi!!!"

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles