L, 26.11.2022

Anekdoot: kui Jumal hakkas loomi looma

meeldib.postimees.ee
Anekdoot: kui Jumal hakkas loomi looma
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Shutterstock

Kui Jumal hakkas loomi looma, valmistas Ta kõigepealt LEHMA.

Ja Jumal ütles talle: “Sina, lehm, hakkad teisi olendeid orjama. Hakkad valmistama neile piima ja kaks korda päevas nad tulevad seda sinult ära võtma. Seetõttu pead mäluma rohtu isegi magades ning isegi siis, kui sulle sünnib vasikas, pead piima tootma piisavalt ka teistele. Annan sulle 50 aastat elada.”

Lehm vastab: “Oi, Jumal, ma ei jaksa teisi 50 aastat järjest orjata!! Võta minult 40 aastat ära ja jäta ainult 10!”

Ok, kaup koos!

Siis valmistab Jumal EESLI ja ütleb talle: “Sina, eesel, hakkad oma seljas vedama raskeid koormaid ja sageli teed tõelisi eeslitempe. Annan sulle 30 aastat elada.”

Eesel vastab: “Oi, kallis Jumal, ma ei jaksa 30 aastat eeslitempe teha! Võta minult 20 aastat ära ja jäta ainult 10!”

Ok, kaup koos!

Siis loob Jumal KOERA ja ütleb: “Sina, koer, hakkad istuma maja ees, haukuma möödujate peale ja valvama teiste vara! Annan sulle 20 aastat elada.”

Koer vastab: “Oi, kallis Jumal, ma ei jaksa 20 aastat haukuda! Võta 10 ära ja jäta ainult 10!”

Ok, kaup koos!

Ja siis loob Jumal INIMESE ja ütleb talle: “Sina, inimene, sinul ei saa olema muid kohustusi kui süüa, magada ja lõbutseda. Annan sulle 20 aastat elada.”

Ja inimene vastab: “Oi, kallis Jumal, 20 aastaga ma ei jõua veel alustadagi! Anna mulle ka lehma ülejäänud 40, eesli 20 ja koera 10 aastat!”

Ja nii saigi.

JA SEETÕTTU ESIMESED 20 AASTAT ME AINULT SÖÖME, MAGAME JA LÕBUTSEME, JÄRGMISED 40 AASTAT ORJAME TÖÖD TEHA, ET OMA PERET ÄRA TOITA. JÄRGMISED 20 AASTAT TEEME EESLITÜKKE, ET LÕBUSTADA LAPSELAPSI, JA VIIMASED 10 AASTAT ISTUME MAJA EES JA HAUGUME MÖÖDAMINEJATE PEALE!

Märksõnad
Tagasi üles