K, 22.03.2023

Anekdoot: ärimees kutsutakse Maksuametisse oma tuludeklaratsiooni kohta selgitusi andma

meeldib.postimees.ee
Anekdoot: ärimees kutsutakse Maksuametisse oma tuludeklaratsiooni kohta selgitusi andma
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Pixabay

Ärimees Oss kutsutakse Maksuametisse oma tuludeklaratsiooni kohta selgitusi andma. Oss mõtleb omasoodu, kuidas ta küll välja peaks nägema, et maksuametnik teda uskuma jääks. Pärib siis nõu sekretärilt.

„Riietuge hästi vaeselt ja räbaldunult,“ õpetab sekretär. „Siis Maksuamet näeb, et teil pole raha isegi oma välimuse eest hoolitsemiseks!“

Oss pärib nõu ka oma advokaadilt.

„Riietuge hästi šikilt ja kallilt,“ õpetab advokaat. „Maksuametnik arvab, et olete pähklinäkside sponsor ja jätab Teid siis rahule!“

Ossil nõu otsas – kaks vastukäivat nõuannet. Mõtleb, et küsib nõu veel oma vanaisalt. Küll too oma elukogemuse pealt oskab midagi tarka öelda.

„Kuula, lapsuke!“ vastab vanaisa. „Ma räägin sulle ühe loo. Kunagi üks naine abiellus ja ta tahtis teada, millist riietust ta peaks kandma oma pulmaööl. Ema soovitas tal kanda lõuani kinninööbitud pikka flanellist öösärki ja villaseid sokke. Naise parim sõbranna soovitas aga kanda seksikat öösärki, mis jätab mehele ka natuke avastamisruumi. Vot selline oli see vastukäivate nõuannete lugu!“ lõpetab vanaisa.

„Aga vanaisa?!“ on Oss rahulolematu. „Kuidas see lugu õpetab mulle Maksuametiga käitumist???“

„Ei ole oluline, mis sul seljas on,“ vastab vanaisa, "läbi tõmmatakse sind nagunii!!!“

Märksõnad
Tagasi üles