Anekdoot: kas põrgu on eksotermiline (annab sooja välja) või endotermiline (neelab soojust)?

meeldib.postimees.ee
Copy
Foto: Meeldib.ee

Keemiaeksam Harvardi ülikoolis.

Lisaküsimus: „Kas põrgu on eksotermiline (annab sooja välja) või endotermiline (neelab soojust)?“

Üks üliõpilane vastas selliselt:

„Esiteks me peame teadma, kuidas põrgu mass muutub ajaliselt. Selleks on meil vaja teada hingede põrgusse sattumise sagedust ning nende sealt lahkumise sagedust. Ma arvan, et me võime suhteliselt kindlalt oletada, et kui hing on juba korra põrgusse sattunud, siis enam ta sealt ei lahku.

Seega: ükski hing põrgust ei lahku. Nüüd on vaja teada kui palju hingesid põrgu satub, seega vaatame erinevaid religioone, mis eksisteerivad tänapäeva maailmas. Enamus neist väidavad, et kui sa ei ole nende usku, siis sa lähed pärast surma põrgu. Kuna korraga eksisteerib rohkem kui üks sellistest religioonidest, siis sellest tulenevalt satuvad põrgu kõik hinged.

Sündide-surmade arvu ja selle kasvu tänapäeval arvestades võime me oletada, et hingede arv põrgus kasvab eksponentsiaalselt. Nüüd vaatame põrgu mahu suurenemise kiirust, kuna Boyle seadus ütleb: selleks, et temperatuur ja rõhk põrgus jääks samaks, peab põrgu ruumala suurenema propotsionaalselt hingede lisandumisega.

See jätab 2 võimalust:

1. Põrgu ruumala suureneb aeglasemalt kui sinna hingesid lisandub.

Sellisel juhul temperatuur ja rõhk suurenevad seni, kuni on täielik põrgu lahti (inglise keeles: all Hell breaks loose).

2. Kui põrgu ruumala suureneb kiiremini kui sinna hingesid lisandub, siis temperatuur ja rõhk langevad, kuni põrgu jäätub.

Seega, kumb nendest?

Kui me võtame aluseks väite, mille mulle esitas kaasüliõpilane Teresa selle õppeaasta algul, et "Enne jäätub põrgu ära, kui ma sinuga seksin" ja võttes arvesse fakti, et ma seksisin temaga eile, siis võimalus number 2 peaks olema tõene ja seega ma olen suhteliselt kindel, et põrgu on eksotermiline ning on juba külmunud.

Loomulik järeldus sellest teooriast (kuna põrgu on jäätunud) on, et põrgusse enam hingi ei pääse ja teda sisuliselt enam ei eksisteeri, seega on jäänud alles ainult paradiis, tõestades sellega püha vaimu eksistentsi, mis muuhulgas seletab ka fakti, miks Teresa eile öösel pidevalt karjatas "Püha jumal!!!""

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles