Anekdoot: kujutage nüüd ette, et see purk on teie elu!

meeldib.postimees.ee
Copy
Foto: Pixabay

Üks professor pidas ülikoolis loengut. Loengu alguses võttis ta välja klaaspurgi ja täitis selle umbes 5 cm suuruste kividega.

"Kas purk on nüüd kive täisis?" küsis ta tudengitelt.

"Jaa!" vastasid tudengid.

Siis võttis professor mõned väiksemad kivid ja pistis need ettevaatliiult suurte kivide vahele.

"Kas purk on täis?" küsis ta uuesti.

"Jah!" vastasid tudengid.

Siis võttis professor kotikese liiva ja puistas selle kivide vahele. Nüüd hakkasid õpilased naerma, sest liiva mahtus purki ju ikkagi veel!

"Kujutage nüüd ette, et see purk on teie elu!?" ütles professor. "Suured kivid on teie elus kõige olulisemad asjad. Perekond, lapsed, tervis... tähendab kõik see, mis, juhul kui te isegi kõigest muust ilma jääte, täidab teie elu sellegipoolest. Väikesed kivid on vähem tähtsad, nagu näiteks töö, auto, korter. Aga liiv on hoopis midagi muud! Ärge unustage, et kui te olete purki liiva valanud, siis ei ole seal ju enam ruumi ei suurte ega väikeste kivide jaoks.

Samuti on ka elus: kui täidate oma elu väikeste ja tühiste asjadega, siis ei jää enam ruumi suurte ja oluliste jaoks! Mõelge alati sellele, et teie elu saaks olla õnnelik. Suhelge sõpradega, käige vajaduse korral arsti juures. Töö, kodu koristamise ja muu kivipuru jaoks jätkub alati ruumi. Täitke oma elu suurte kividega, ülejäänu on ju vaid liiv!"

Üliõpilased noogutasid mõistvalt.

Siis vaatas professor veelkord tudengite poole ja võttis kotist välja ühe õlle.

Ettevaatlikult valas ta selle kivide ja liivaga täidetud purki. Pöördus siis auditooriumi poole ja ütles:

"Aga loo moraal on see, et mis sinu elus ka ei juhtuks, alati on seal ruumi veel ühe õlle jaoks!!!"

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles